Mamľas a či hrdina?

Slovenská republika je stará 21 rokov. To nie je veľa. Na druhej strane, už nie je v plienkach, má za sebou obdobie vzdoru, chvíľu sa flákala so zlou partiou, ale pre túto chvíľu je – na svoj vek – pomerne vydarená. Už je konečne samostatná a úprimne sa snaží starať sama o seba.

Držme tomu palce, lebo dvadsiatničky nebývajú najrozvážnejšie. Mohla by sa nám trebárs zapliesť s manipulatívnym fešákom, ktorý si s ňou bude robiť, čo chce. S chrapúňom, ktorý ju bude považovať za svoj majetok a nebude ju púšťať medzi ľudí. To je pre mladé dievča možno cenná skúsenosť – ak sa z takého vzťahu napokon vyhrabe – ale pre jej okolie to býva veľké utrpenie.

Ale o čom vlastne chcem rozprávať?

Aha, Róbert Fico.

Róbert Fico je muž s obrovskou húževnatosťou, rozhodnutý vziať svoje talenty a dostať sa s nimi tak ďaleko, ako to len ide. A aké to sú talenty! Má bystrú hlavu, dar reči, príjemný hlas a dôveryhodné vystupovanie.

Róbert Fico je muž, ktorý sa za 22 rokov prepracoval z poslaneckého kresla za SDĽ na predsedu vlády jednej strany, a to vlastnej.

Róbert Fico je teda muž veľkého nadania a veľkej cieľavedomosti, korunovaný najväčšou mocou v histórii tohto štátu.

Keď naša republika bude o ďalších 20 rokov spomínať na svoje mladé letá, ktovie, ako bude spomínať na obdobie s týmto fešákom. Očaril ju ako nikto iný pred ním. Mohol všetko.

Bude to spomienka na starostlivého partnera, ktorý jej stál pevne po boku a pomáhal jej riešiť problémy rozumne a do budúcnosti? Muž, za ktorým každá vďačne slzku dojatia v oku zatlačí?

Alebo to bude trpká spomienka na impotentného majetníckeho mamľasa, ktorý ju chcel iba ovládať a využívať, nasťahoval k nej pažravých príbuzných a keď ošpatnela a schudobnela, zmizol so striebrom po babičke?

Nuž, milý fešák, ak máte v rezerve ešte nejaké pekné a rozumné prekvapenia, mali by ste ich dievke friško ukázať. Zatiaľ to vyzerá na to druhé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *